Inspektor nadzoru terenów zieleni

Inspektor nadzoru terenów zieleni Inspektor nadzoru terenów zieleni jest jednym z uczestników procesu budowlanego obok inwestora, projektanta, kierownika budowy czy kierownika robót zgodnie z art. 17 ustawy Prawo Budowlane z 7 lipca 1994 roku (Dz. U. Nr 89 poz. 414 z późniejszymi zmianami).
INSPEKTOR NADZORU KONTROLUJE KOSZTA BUDOWY ORAZ POPRAWNOŚĆ WYKONANYCH PRAC, PRZEZ CO ZATRUDNIENIE INSPEKTORA NADZORU TERENÓW ZIELENI JEST NIEZWYKLE KORZYSTNE DLA INWESTORA.
Inspektor nadzoru może żądać od kierownika budowy lub robót:
1. Wykonanie poprawek i naprawienia wadliwie wykonanych robót
2. Wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, jeśli ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.


Projektowanie ogrodów

Proces projektowania ogrodu to wspólny wysiłek nasz i klienta.
Od wstępnej rozmowy z założeniami jakie ma inwestor, określenia jego potrzeb i oczekiwań, co do zagospodarowania przestrzeni wokół domu, firmy, czy osiedla. Trwa nieustanny proces, w którym rozmawiamy, rysujemy, szkicujemy, pokazujemy tworząc nawet kilka wstępnych koncepcji.
Aż do momentu, gdy jest osiągany konsensus i ogród - teren zielony, przestrzeń wraz z roślinami ścieżkami, altanami, skalniakami, oczkiem wodnym, oraz tym wszystkim co można sobie wymarzyć w ogrodzie jest uszyte na miarę tego jednego niepowtarzalnego miejsca i zarówno inwestor i my projektanci będziemy mogli powiedzieć tak TO NASZE DZIEŁO, POMYSŁ REALIZACJA, chwaląc się przed innymi, ze stworzyliśmy miejsce na ziemi jedyne i niepowtarzalne, do którego będziemy chcieli wracać z najdalszych podróży, a ono nas przygarnie jak strudzonego wędrowca i da wytchnienie......

Na podstawie projektu powstaje ogród - i tak myśl zamienia się w rzeczywistość.

Urządzenie ogrodu poza oczywiście znajomością rzemiosła – umiejętnością wykonania poszczególnych prac wymaga właściwie jeszcze tylko jednego – rozsądnego zaplanowania całej realizacji.
Nie można siać trawy zanim nie zakopie się infrastruktury podziemnej i trudno budować altanę posadziwszy uprzednio mające ją obrastać pnącza. Choćby najstaranniej wykonana w poszczególnych fragmentach, ale w złej kolejności zaplanowana praca nie da zadowalających efektów. To co wykonujemy później może zniszczyć efekt starań uprzednich. W ogrodzie za zwyczaj najważniejsze są rośliny, a one pojawiają się w nim na samym końcu jako zwieńczenie dzieła – gdy wszystko inne jest już gotowe.
Dobre wykonanie poszczególnych prac i dobre zaplanowanie ich kolejności - to w skrócie cała tajemnica udanego projektu ogrodu.
W zależności do powierzchni i stopnia skomplikowania budowanych elementów urządzenie ogrodu trwa przeciętnie od 1 do 8 tygodni.

O firmie | Oferta | Projekty | Realizacje | Zapytania ofertowe | Referencje | Kontakt

Projekty ogrodów - AGRO GARDEN LAND, Łochowice, ul.Nakielska 5, kom. +48 698 661 504, kom. +48 606 763 914, tel. +48 052 320-29-35, e-mail: office@agrogardenland.pl